" />

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODOWISKA 2020: "RATUJMY NATURĘ. RATUJMY SIEBIE."

Autor: Barbara Szymoniuk Data: 2020-06-05
5, czerwca, jak co roku, świętujemy Światowy Dzień Środowiska, ustanowiony 48 lat temu przez ONZ. W tym roku, globalnym tematem przewodnim święta jest różnorodność biologiczna, będąca fundamentem, na którym wspiera się system życia na Ziemi.

Zubożenie bioróżnorodnosci wpływa na każdy aspekt naszego dobrostanu, poczynając od czystego powietrza i wody, a na odporności na choroby i zmianach klimatu kończąc. Ingerencja w środowisko naturalne jaka nasiliła się w ostatnich latach, zakłóciła tę delikatną równowagę przyrody tworząc dogodne warunki do powstawania i rozprzestrzeniania się patogenów (w tym koronawirusów).

"To co do tej pory braliśmy za pewnik: nasze zdrowie, spacery, świeże powietrze – są teraz zagrożone przez COVID-19. To jak dotąd najpotężniejszy przekaz otrzymany od naszej planety – prośba, byśmy zmienili nasze postępowanie.", powiedziała Inger Andersen, Dyrektor Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) w przemówieniu z okazji tegorocznego święta.

Więcej o sposobach włączania się do tegorocznej akcji "Ratujmy Naturę, ratujmy siebie" - na stronach: https://www.gridw.pl/ oraz https://www.dlaplanety.pl/

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">