" />

Ekologiczny Kiermasz Andrzejkowy w Borkach

Autor: Paweł Niewęgłowski Data: 2015-12-17
W niedzielę 29 listopada 2015 w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbył się pierwszy Kiermasz Andrzejkowy. Jego celem było promowanie lokalnych wytwórców oraz zdrowej żywności. Impreza została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Borki Radosława Sałaty oraz jednego z członków Stowarzyszenia "Ekolubelszczyzna" - Pawła Niewęgłowskiego z Zagrody Edukacyjnej "Zielony Poligon" w Nowinach.
Wystawcy na 16 stoiskach prezentowali swoje produktyod żywności: ciast, olejów i miodów po wyroby rękodzielnicze, takie jak ozdoby choinkowe, lalki, mydełka czy zabawki ekologiczne.
Imprezę wsparły instytucje oraz firmy i równolegle do kiermaszu odbyła się konferencja „Przetwórstwo i produkty lokalne w praktyce”, w której  wzięli udział: Zespół Doradztwa Rolniczego z Radzynia Podlaskiego, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radzyniu Podlaskim oraz przedstawiciele firm: Pan Marcin Gąbka z PTRE "Ekogwarancja" oraz Pani Beata Studzińska z Ökohof Gemüsehandel GmbH. Podczas prezentacji poruszono zagadnienia prawne oraz sanitarne dotyczące produkcji żywności oraz jej przetwarzania. Zainteresowanym rolnikom zaoferowano również współpracę (kontraktacje upraw) oraz pomoc w formie konsultacji.
Zarówno odwiedzającyjak i wystawiający się, uznali Kiermasz za udany. Okazuje się, że można zorganizować ciekawą imprezę przy niewielkim nakładzie środków i aktywnym udziale mieszkańców. Wiele osób już w trakcie imprezy zadeklarowało swój udział w roku następnym.
Zdjęcie uzyskaliśmy dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Borki.
" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">