" />

EKOGALA 2011

Autor: Biuro Prasowe Kalstra DEŻ Data: 2011-05-23
20 maja w Rzeszowie w ramach V Międzynarodowych Targów Żywności Produktów i Technik Ekologicznej „EKOGALA 2011" odbyło się kolejne Ekoforum. Tym razem zaproszeni Eksperci to producenci ekologicznej żywności oraz przedstawiciele jednostek certyfikujących.

Województwo Lubelskie, klaster DEż i EkoLubelszczyzna to silna reprezentacja na EKOGALI

Prezentowane były gospodarstwa ekologiczne:

Rodzinne Gospodarstwo FIGA – Wawrzyniec Maziejuk - firma produkuje kozie sery

Ekologiczne gospodarstwo „Barwy Zdrowia” –Tomasz Obszański  - uczestnik klastra
DEŻ, producent lnianego oleju tłoczonego na zimno

Panowie mówili o sposobie gospodarowania, pasji i dzielili się doświadczeniem w prowadzeniu rodzinnego biznesu eko. 

Wawrzyniec Maziejuk z gospodarstwa "Figa"

Pani Dorota Metera (Dyrektor jednostki certyfikującej - BIOEKSPERT Sp. z o.o.) mówiła o regulacjach prawnych oraz własnej praktyce i doświadczeniu w certyfikacji przedsiębiorstw prowadzących przetwórstwo ekologiczne. 

Pan Andrzej Śliwa w bardzo ciekawy sposób przedstawił przydomowe przetwórnie – jako możliwość rozwoju gospodarstw ekologicznych. Przekazała wszystkie informacje w kontekście możliwości jakie daje ale także trudności jakie sprawia prowadzenie takiej działalności. Jako przedstawiciel Centrum Doradztwa Rolniczego (oddział w Radomiu) przedstawił temat bardzo rzeczowo i rzetelnie.

Dyskusja poswiecona certyfiakcji była zacięta - ale merytoryczna

 

Ekogala to nie tylko Ekoforum ale także możliwość zaprezentowania oferty rynkowej producentów zrzeszonych w klastrze. W tym roku na Ekogali uczestnicy klastra Dolina Ekologicznej Żywności zostali w szczególny sposób wyróżnieni – Pan Tomasz Obszański właściciel firmy „Barwy zdrowia” i jego olej lniany tłoczony na zimno oraz polędwiczki miodowe firmy Wasąg to jedne z najlepszych ekologicznych produktów.

Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem.

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">