" />

Wrażenia z EKOGALI 2012

Autor: Biuro prasowe klastra DEŻ Data: 2012-05-30
W dniach 25-27 maja b.r. członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności uczestniczyli w V Międzynarodowych Targach Żywności, Produktów i Technik Ekologicznych EKOGALA, które odbyły się w Hali Podpromie w Rzeszowie.

 

 

W czasie targów zorganizowano wiele imprez towarzyszącychDużą uwagę zwrócono na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży. Odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego. Jego tematem była ekologia i zasady zdrowego stylu życia. Konkurs prowadzony był w szkołach podstawowychprzedszkolachNa EKOGALI autorom najpiękniejszych prac wręczone zostały nagrody. Dla ich uatrakcyjnienia Klaster Dolina Ekologicznej Żywności przekazał drobne upominki i gadżety. Sprawiły one dzieciom wiele radości.

Władze Województwa Podkarpackiego  po oficjalnym otwarciu targów wykazały duże zainteresowanie wszystkimi stoiskami targowymi odwiedzając je i z uwagą słuchając informacji o napotykanych problemach w bieżącej pracy, ale także o sukcesach Wystawców.

Dla wszystkich uczestników dostępne były prelekcje i wykłady poszerzające wiadomości na temat żywności ekologicznej oraz pokazy przygotowywanych na oczach widzów posiłków z produktów ekologicznych.

Tematy wykładów i prelekcji:

·         Chcę być w formie, więc odżywiam się ekologicznieMarek Krysztoforski z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

·         Abecadło rolnictwa ekologicznegodr inż. Janina Błażej z Uniwersytetu Rzeszowskiego

·         Klaster Dolina Ekologicznej Żywności - dr Krzysztof Jończyk z IUNG BIP Puławy

Odbyło się także EKOFORUM dla kobiet w ciąży i młodych rodziców, które zrealizował Klaster Dolina Ekologicznej Żywności we współpracy ze Związkiem Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego.

W drugim dniu targów odbył się pokaz Eko-Mody który uatrakcyjnił przebieg targów. Prezentowane stroje wykonane zostały z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, len i wełna.

 

stoisko klastra DEŻ   Stoiisko "Owocowych Smaków"

 

W targach uczestniczyli Członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności: Brzost Eko, Plantacja Żeń-Szenia, Zakład Mięsny Wasąg, Zakład Mięsny Jasiołka, Barwy Zdrowia, Owocowe Smaki, Przetwórstwo Owoców i Warzyw, Bio-Eko, Pasieka Ekologiczna, Grupa Producentów Bio-Food Roztocze, Bio-Concept Plus, Podkarpacka Izba Rolnictwa EkologicznegoStowarzyszenie EkoLubelszczyzna.

Przygotowała: Teresa Borzęcka

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">