" />

Konwent Marszałków Województw RP

Autor: Biuro prasowe klastra DEŻ Data: 2012-02-15
W Polańczyku w dniach 12 – 14 stycznia 2012 roku odbyło się I posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP.

 

 

 
Polańczyk zimą
Polańczyk zimą
 
W Polańczyku w dniach 12 – 14 stycznia 2012 roku odbyło się I posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP. Było to pierwsze z cyklu planowanych spotkań podczas trwającej pół roku prezydencji Województwa Podkarpackiego. Poruszono wiele ważnych z punktu widzenia rozwoju kraju tematów. Przedstawiciele różnych województw dzielili się doświadczeniami z zakresu przewozów regionalnych, lecznictwa uzdrowiskowego oraz przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.
 
Poruszono także tematykę rozwoju oraz wpływu na gospodarkę regionalną inicjatyw klastrowych. Doświadczeniami w tym zakresie podzielili się zaproszeni goście, wśród których był Marek Darecki, prezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza oraz Marian Wójtowicz, prezes Związku Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” - przedstawiciel klastra Dolina Ekologicznej Żywności.
 
Marian Wójtowicz przedstawił działalność klastra DEŻ, który powstał z inicjatywy Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach. Zapoznał zebranych z różnorodnymi formami aktywności Doliny Ekologicznej Żywności m.in. organizacją misji branżowych, działalnością edukacyjną, upowszechnieniową, działaniami promocyjnymi.  
 
Niezwykle ważnym obszarem aktywności klastra DEŻ kampania promocyjna realizowana we współpracy z agencją reklamową Vena Art. Jej wagę podnosifakt, że rolnictwem ekologicznym zajmują się zazwyczaj mali przedsiębiorcy, których nie stać na skuteczne formy promocji, nowoczesne rozwiązania marketingowe wpływające na ich rozwój. Członkostwo w klastrze daje im możliwość skorzystania z różnego typu wsparcia, jak promocja w Internecie, w prasie, radio, zaistnienie w profesjonalnych katalogach prezentujących firmy członków oraz ich produkty, misje branżowe i wiele innych działań pomagające zaistnieć na rynku
 
Prezes Izby przedstawił także działalność edukacyjną Stowarzyszenia, która skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz do dorosłych. Cel ten realizowany jest w ramach Programu „Zdrowo jem – zdrowo żyję”. Jego zadaniem  jest zwiększenie świadomości konsumenckiej, nauka zasad prawidłowego odżywiania, sposobów dbania o środowisko, kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych. Program kierowany jest już do najmłodszych, to oni bowiem są najbardziej podatni na to co nowe i ciekawe.
 
Konwent Marszałków Województw RP to idealne miejsce do promowania Doliny Ekologicznej Żywności - informacje dotarły do najwyższych władz wojewódzkich co może przynieść poszerzenie klastra o nowych członków. 
 
Otwarcie konferencji  Marszłkowie Województw RP

Lista plików załączonych do tej strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">