" />

Piknik Naukowy na lubelskiej ARENIE

Autor: Barbara Szymoniuk Data: 2014-09-21
Tegoroczny Piknik Naukowy, inaugurujący XI Lubelski Festiwal Nauki, odbył się w niedzielę 21. września na Arenie Lublin - nowym lubelskim stadionie. Podobnie jak w poprzednich latach, mieliśmy okazję w tej imprezie uczestniczyć. Jak zawsze przyciągnęła rzesze gości.

Producenci z Doliny Ekologicznej Żywności i "EkoLubelszczyzny": Cukiernia Zaniewicz, Plantacja Żeń-Szenia, gospodarstwo ekologiczne Panów Niewęgłowskich, Spólka Brzost-Eko, Zakład Mięsny Wasąg i Pasieka Państwa Nydzów utworzyli szereg stoisk z ekożywnością, nazwany przez Organizatorów "Ekologiczną Wyspą". Ekoofertę uzupełniły porady dietetyczne Pani Justyny Siwieli. Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna" przygotowalo wraz z Wydziałem Zarządzania Politechniki Lubelskiej ekspozycję pn. Zarządzanie proekologiczne w życiu społecznym i w gospodarce, na bazie efektów realizowanego przez Stowarzyszenie projektu GO GREEN ACROSS EUROPE. Stoiska "Ekologicznej Wyspy" oraz prowadzone na nich prezentacje, poradydegustacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestnikow Pikniku.

Lubelski Festiwal Nauki potrwa do piątku 26. września b.r. Serdecznie zapraszamy na festiwalowe prezentacje, których szczegółowy wykaz znajduje się na stronie Festiwalu: www.festiwal.lublin.pl

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">