" />

II Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „Lubelskie Lato 2014” – ciąg dalszy imprez

Autor: Danuta Sulowska Data: 2014-07-08
Dnia 5 lipca w Siennicy Różanej miała miejsce konferencja „Zdrowy i aktywny styl życia w zgodzie z naturą i samym sobą” z udziałem m.in.: Agnieszki Perepeczko, Marioli Bojarskiej-Ferenc i Karola Okrasy

Dnia 5 lipca w Siennicy Różanej miała miejsce konferencja „Zdrowy i aktywny styl życia w zgodzie z naturą i samym sobą” z udziałem m.in.: Agnieszki Perepeczko, Marioli Bojarskiej-Ferenc i Karola Okrasy, podczas której zaprezentowana została również działalność Klastra Dolina Ekologicznej Żywności. Prelekcję wygłosiła dr Barbara Szymoniuk, Prezes Stowarzyszenia EkoLubelszczyzna, aktywnie zaangażowana w promocję i popularyzację ekologicznych produktów żywnościowych.

Ponadto organizatorzy postarali się aby wszyscy mieszkańcy gminy i przybyli goście mogli odkrywać uroki polskiej wsi poprzez  zapoznanie się z ofertą stoisk wystawienniczych z regionalną zdrową żywnością oraz ofertą prozdrowotną. Klaster Dolina Ekologicznej Żywności oraz Stowarzyszenie EkoLubelszczyzna również miało swoich reprezentantów oraz stoisko, przy którym można było na chwilę przystanąć i skosztować ekologicznych produktów naszych producentów. Ekologiczne ciasta, wędliny oraz naturalne soki owocowe cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród uczestników konferencji jak i osób, które brały udział w Międzynarodowym Maratonie Rowerowym Szlakiem Greenway „Dziedzictwo Wschodu” o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana i Gminy Kraśniczyn.

Nie brakowało także innych atrakcji, dwie bramki na rzece pojawiły się na potrzeby I Wojewódzkich Zawodów w Piłkę Prądową. Drużyny strażackie dzielnie walczyły o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego, żeby zaraz potem przeprowadzić pokazy ratownictwa wodnego, medycznego oraz pokazy strażackie.  Z kolei amatorzy czterech kółek mogli podziwiać zabytkowe samochody, które odwiedziły Siennicę Różaną.

A wieczorem wszyscy zainteresowani zebrali się w amfiteatrze żeby obejrzeć widowisko weselne „W Siennicy na sianie”. Podsumowaniem była dyskoteka pod gołym niebem.

Z relacją z wydarzeń w Siennicy Różanej można zapoznać się dzięki Telewizji Polskiej, która podglądała przygotowania do Targów http://www.tvp.pl/lublin/aktualnosci/rozmaitosci/liczy-sie-piekna-przyroda-dobre-jedzenie-i-konkurencyjne-ceny-targi-turystyki-w-siennicy-rozanej/15932975.

To jeszcze nie wszystko, 6 lipca ekologiczni producenci zawitali do pobliskiego Krasnegostawu, gdzie od godz. 12.00 rozpoczął się jarmark „Na Kupieckim Szlaku” którego kluczowym elementem były:

- Prezentacje i stoiska wystawiennicze LGD, organizacji i firm turystycznych;

- Prezentacje zespołów ludowych, kapel i orkiestr dętych z terenu Województwa Lubelskiego;

- Pokazy i kiermasz z udziałem uczestników Festiwalu Twórczo Zakręconych oraz twórców ludowych.

W Krasnymstawie nie zabrakło także Klastra Dolina Ekologicznej Żywności, nasze stoisko po raz kolejny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, które prezentują nasze osiągnięcia z minionego weekendu.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">