" />

Targi NATURA FOOD w Łodzi

Autor: Biuro DEŻ Data: 2012-10-16
W dniach 12-14 października b.r. w Łodzi odbyły się V Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD. W imprezie uczestniczyło ponad 200 wystawców z kraju i z zagranicy. Prezentowano żywność ekologiczną posiadającą certyfikaty, a także żywność tradycyjną oraz produkty przemysłowe przetworzone w niewielkim stopniu. Impreza była okazją do bezpośredniego kontaktu producentów, przetwórców i handlowców oraz klientów.

 Tegoroczną imprezę Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa zorganizowała w nowym, pięknym i nowoczesnym Centrum  Konferencyjno-Wystawienniczym.

W trakcie targów odbyło się wiele konferencji - m.in. na tematy: Prawidłowe znakowanie  ekologicznej żywności, Zasady importu żywności ekologicznej z krajów trzecich, Kilka słów o sytuacji w rolnictwie Ekologicznym w Polsce w ostatnich latach, Monitoring pozostałości pestycydów  w produktach konwencjonalnych i ekologicznych.

Członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności uczestniczyli aktywnie w targach, promując swoje wyroby, cieszące się powodzeniem wśród zwiedzających. Miło nam poinformować, że sklep ekologiczny "Magiczny Ogród" oraz jego właścicielka, Pani Elżbieta Janik-Tymińska, zostali uhonorowani nagrodą "Bociana Białego" za wkład w rozwój i propagowanie Polskiej Ekologii. Gratulujemy!

Widoczny na zdjęciu tort z logo Targów wykonała Cukiernia Zaniewicz, również uczestnicząca w klastrze DEŻ.

Na uwagę zasługuje fakt, że w bieżącym roku przeznaczono znaczną powierzchnię targową na ekspozycję ofert dla rodziny, gdzie prezentowano odżywki dla dzieci, zabawki i odzież.

Natura Food realizowana jest razem z I Targami Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012, które propozycją dla tych wszystkich, którzy chcą być ekologiczni na co dzień i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale takżeotaczające nas środowisko.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">