" />

Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu

Autor: Biuro DEŻ Data: 2012-08-28
W sobotę 25 sierpnia b.r. odbyły się w Zwierzyńcu IV Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką. Wydarzenie rozpoczęto mszą świętą w Kościele Na Wodzie, skąd wszyscy, prowadzeni przez orkiestrę dętą, przemaszerowali na teren stadionu Klubu Sportowego Sokół.

Wydarzenie pokazało piękną tradycję, kulturę i etykę łowiecką. W trakcie trwania imprezy zorganizowano konkursy na najlepsze potrawy z dziczyzny oraz nalewki produkowane na bazie roślin i owoców leśnych. Pierwszą nagrodę w konkursie na  najlepszy produkt z dziczyzny otrzymał Zakład Mięsny Wasąg za wędzony udziec z dzika. Gratulujemy! Atrakcją były też pokazy psów myśliwskich oraz pokaz sokolnictwa, a także liczne stoiska handlowe. na których można było kupić atrakcyjne produkty z dziczyzny. Członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności również brali udział  promując swoje wyroby: nagrodzony Zakład Mięsny Wasąg, Barwy Zdrowia oraz Allnet Sp.z o.o. Oferowali oni swoje wyroby kupującym, jednocześnie propagując żywność ekologiczną i zdrowy styl życia.

Organizatorami Spotkań byli: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Zarządy Okręgowe Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, Białej Podlaskiej i Chełmie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie oraz Urząd Miejski w Zwierzyńcu.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">