" />

Targi BIOFACH 2011 w Norymberdze

Autor: Teresa Borzęcka Data: 2011-02-23
Targi odbyly się w dniach 16-19 lutego b.r. Wyjazd członków klastra DEŻ na BIOFACH był misją organizowaną w ramach projektu Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności. Stanowił on realizację takich celów projektu jak: promocja produktów ekologicznych oraz zwiększenie dostępu do informacji i wiedzy w zakresie produkcji, przetwórstwa i marketingu produktów ekologicznych. Był również ważnym wydarzeniem i miejscem spotkań biznesowych dla rolnikow i przetworców z branży.

Wyjazd członków klastra DEŻ na tak dużą imprezę o randze światowej był możliwy dzięki funduszom projektu, ale także dzięki pomocy i zaangażowaniu Urzędów Marszałkowskich województw lubelskiego i podkarpackiego

Dolina Ekologicznej Żywności reprezentowana była zarówno przez przetwórców, jak i rolników zaangażowanych w rozwój ekorolnictwa i produkcji certyfikowanych wyrobów ekologicznych z województw lubelskiego i podkarpackiego. Wśród produktów, które promowane były na wspólnym stoisku znalazły się: oleje tłoczone na zimno, wędliny najwyższej jakości, pieczywo, soki i przetwory owocowe, owoce suszone w formie chipsów, herbatki owocowe i ziołowe oraz ciasta ekologiczne - w tym sękacz podlaski, stanowiący rękodzieło sztuki cukierniczej. Należy podkreślić, że wspólna, ponadregionalna ekspozycja produktów Doliny Ekologicznej Żywności budziła ogólne zainteresowanie i uznanie wśród pozostałych wystawców. Została także doceniona przez Pana Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który wykazał duże zainteresowanie działaniami klastra na rzecz rozwoju rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego.

Uczestnicy targów BIOFACH 2011 odbyli wiele owocnych spotkań z przedstawicielami firm zajmujących się ekoprodukcją, głównie z Niemiec, Austrii, Francji i Holandii. Wierzymy, że spotkania te wpłyną na korzystne ukierunkowanie zarówno produkcji rolnej, jak i przetwórstwa w naszych regionach.

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">