" />

EKOGALA 2010 w Rzeszowie

Autor: dolinaeko.pl Data: 2010-07-22
EKOGALA 2010 w Rzeszowie

 

W dniach 18-20 czerwca b.r. Członkowie Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna" oraz członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności uczestniczyli w IV Międzynarodowych Targach Żywności, Produktów i Technik Ekologicznych EKOGALA, które odbyły się w Hali „Podpromie" w Rzeszowie. W czasie Targów zorganizowano wiele imprez towarzyszących . Odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego prowadzonego w szkołach podstawowych i przedszkolach oraz wręczenie nagród za najlepsze prace. Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie nagrody zostały uatrakcyjnione drobnymi upominkami i gadżetami, z których dzieci były bardzo zadowolone. Tematem konkursu była ekologia i zasady zdrowego stylu życia. Władze Województwa Podkarpackiego po oficjalnym otwarciu targów wykazały duże zainteresowanie wszystkimi stoiskami targowymi odwiedzając je i z uwagą słuchając informacji o napotykanych problemach w bieżącej pracy.
Województwo lubelskie reprezentowane było przez Urząd Marszałkowski oraz Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna", SYMBIO, Hyperica Natura, Zakład Mięsny Wasąg oraz Plantację Żeń-Szenia. W spotkaniach targowych uczestniczyli także przedstawiciele grupy producenckiej Brzost– Eko oraz ekorolnicy zrzeszeni w naszym Stowarzyszeniu. Należy podkreślić, że udział i promocja wszystkich wymienionych przedsiębiorstw był możliwy dzięki pomocy i przychylności lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego .
Dla wszystkich uczestników atrakcją były wygłaszane prelekcje i wykłady poszerzające wiadomości na temat żywności ekologicznej m.in.: "GMO a żywność ekologiczna" wygłoszony przez dr inż. Janinę Błażej; "Ekologiczne przetwórstwo mięsa" wygłoszony przez prof. Zbigniewa Dolatowskiego; "Energooszczędne i ekologiczne gospodarstwa domowe – mgr inż.Andrzej Sumara; "Jak zdobyć dofinansowanie na inwestycje ekologiczne w domach istniejących i nowo projektowanych" – Stanisław Zieliński z BOŚ. W drugim dniu Targów dr Krzysztof Jończyk z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB dokonał prezentacji idei Doliny Ekologicznej Żywności, przestawił informacje o działaniach klastra DEŻ, a także wygłosił wykład "Stan i perspektywy rozwoju rolnictwa ekologicznego".

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">