" />

Konkurs „Nakręć się na zdrowie”

Autor: dolinaeko Data: 2011-06-10
Konkurs promujący żywność ekologiczną pn „Nakręć się na zdrowie” skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zgłaszają się do konkursu w zespołach (od 5 do 10 uczniów oraz opiekun-nauczyciel). Do konkursu zaproszona jest młodzież w wieku 13–19 lat. Termin rejestracji upływa 20 czerwca b.r., natomiast gotowe filmy można przesyłać do 30 września br.

Pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska, które jednocześnie objęły honorowy patronat nad konkursem. Partnerami konkursu są m.in. Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Stopklatka.pl oraz czasopismo Perspektywy. Dla pomysłodawców najlepszych spotów przewidziano nagrody o łącznej wartości 52 tys. zł. Finał konkursu zaplanowano na 18 listopada.

Tematyka spotu powinna odnosić się do walorów zdrowotnych żywności ekologicznej, znaczenia różnorodnego, zbilansowanego odżywiania oraz konieczności dokonywania właściwych wyborów żywieniowych. Głównym założeniem konkursu jest zwiększenie zapotrzebowania społecznego na produkty rolnictwa ekologicznego, wsparcie kampanii informacyjnych i promocyjnych w sektorze produkcji ekologicznej oraz upowszechnianie wiedzy na temat zasad znakowania żywności ekologicznej.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie Państwo na stronie www.filmnazdrowie.pl


 

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">