" />

II Lubelskie spotkanie z tradycją i kulturą łowiecką

Autor: dolinaeko.pl Data: 2010-08-12
W sobotę 21. sierpnia b.r. "II Lubelskie spotkanie z tradycją i kulturą łowiecką"

W dniu 21 sierpnia 2010 r członkowie klastra DEŻ uczestniczyli w  „II lubelskich spotkaniach z tradycją i kulturą  łowiecką” w Zwierzyńcu .W imprezie tej uczestniczyli : JK Sp. z o.o. , Gospodarstwo Uprawy Żeń-śzenia –Sławomir Chmiel, Zakład  Allnet-Cukiernia Zaniewicz, Browar Jagiełło z Chełma oraz Biuro klastra Dolina Ekologicznej Żywności. Celem obecności  członków klastra DEŻ była promocja żywności ekologicznej której  producentami są  uczestniczące  w imprezie firmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się informacje o projekcie p.t. Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności. Pozyskano kilku nowych potencjalnych uczestników  projektu, zainteresowanych   ideą  klastra DEŻ .

Impreza odbywała się na polanie wśród lasów, uczestniczyło w niej wiele rodzin związanych z  myślistwem i kuchnią myśliwską, która stanowi ważną  dziedzinę  naszego tradycyjnego żywienia  a szczególnie w gospodarstwach ekoagroturystycznych, które również reklamowały swoje usługi.

W imprezie uczestniczyli  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którzy dokonali uroczystego otwarcia  oraz oceniali uczestników licznych konkursów. Wszystkich zebranych częstowano mięsem z dzika pieczonym na rożnie i przyprawianym ziołami oraz piwem z browaru Jagiełło z Chełma. Atrakcją  imprezy był pokaz polowania  z sokołami i pokaz psów myśliwskich. 

  

Lista plików załączonych do tej strony

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">