" />

EkoForum „Świadomość ekologiczna – duma czy wstyd”

Autor: Biuro Prasowe DEŻ Data: 2013-04-11
Już 17 kwietnia (środa) w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie odbędzie się X Sesja Popularnonaukowa dla Szkół Promujących Zdrowie „Żywność – nasz przyjaciel czy wróg?”

Spotkanie rozpocznie się o 9.00 i potrwa do 12.30. Organizatorem wydarzenia jest Dolina Ekologicznej Żywności.

Podczas sesji zostaną poruszone tematy z związane z ekologicznym rolnictwem i zdrowym odżywianiem. Jednym z zaproszonych na spotkanie ekspertów jest dr Janina Błażej, prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Rolnictwa Ekologicznego „EKOGAL”, która opowie o prowadzeniu produkcji rolniczej metodami ekologicznymi. W drugim wystąpieniu dr Leokadia Drobnica z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przedstawi zależności pomiędzy żywnością ekologiczną a zdrowiem człowieka.

W ramach X Sesji Popularnonaukowej dla Szkół Promujących Zdrowie "Żywność - nasz przyjaciel czy wróg?" poznamy także laureatów konkursu na najlepszą prezentację multimedialną „Ekorecepta na ekożycie” oraz „Żywność ekologiczna - moda czy konieczność?”. Obejrzymy także projekty, które wygrały w konkursie na najciekawszy plakat pt. „Mapa ekofarm i ekofabryk na Podkarpaciu”.

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">