" />

Współpracę w Województwie Lubelskimi uważamy za otwartą – ZAPRASZAMY!

Autor: Biuro Prasowe Kalstra DEŻ Data: 2011-05-25
24 maja w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się Ekoforum inaugurujące współpracę klastra DEŻ z Samorządem Województwa lubelskiego.

Wicemarszałek Sławomir Sosnowski rozpoczyna spotkanie

W spotkaniu wziął udział Pan Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sławomir SOSNOWSKI, któryrozpoczął Ekoforum stwierdzeniem, że ekologia – szczególnie zaś ekologiczne rolnictwo – to temat bliski i ważki dla naszego Województwa.

Dr Krzysztof Jończyk – kierownik projektu - opowiedział osobom zgromadzonym o możliwościach współpracy pomiędzy klastrem DEŻ, a samorządami lokalnymi. Przybliżył także uczestnikom ideę klastra  oraz możliwości jakie daje członkowstwo w klastrze przedsiębiorcom.

Andrzej Jachim Dyrektor ds. Strategii Vena Art Sp z o.o. przedstawił koncepcję klastra jako produktu marketingowego, opowiedział o działaniach promocyjnych realizowanych w ramach kampanii oraz korzyściach jakie niesie to dla indywidualnych członków klastra DEŻ.

Sławomir Struski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL przedstawił jak wygląda i rozwija się perspektywie czasowej rolnictwo ekologiczne w województwie lubelskim.

Na Ekoforum zaproszeni zostali przedstawiciele Samorządów lokalnych, których obecność utwierdziła przekonanie o słuszności idei realizowanej w ramach projektu „Rozwój klastra DEŻ”. Informacje spotkały się z pozytywnym odbiorem słuchaczy – co mamy nadzieję przełoży się w przyszłości na dobrą współpracę.

EKOFORUM w UMWL

Podobne spotkanie inauguracyjne z władzami i samorządami odbędzie się także w pozostałych Województwach Polski Wschodniej – kolejny krok to Podkarpacie.

Lubelskie media zainteresowane tematem ekologii i ekologicznego rolnictwa pojawiły się na konferencji i wnikliwie analizowały wraz z Ekspertami poruszony temat.

dr Krzysztof Jończyk odpowiada na wnikliwe pytania dziennikarzy Andrzej Jchim udziela wywiadu telewizji iTVL Marszałek Sosnowski udziela wywiadu Telewizji Polskiej

Spotkanie, jak i kolejne, które realizowane będą na Lubelszczyźnie, swoim Patronatem objął Pan Marszałek Województwa Krzysztof Hetman.

Herb Województwa Lubelskiego

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">