" />

"Zdrowa żywność dla szkół" i GO GREEN ACROSS EUROPE

Autor: Barbara Szymoniuk Data: 2015-04-19
W dniu 24 marca 2015 roku odbyły się w obiektach Międzynarodowych Targów Lubelskich Targi Edukacyjne. Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna", wsparte przez partnerów z Doliny Ekologicznej Żywności, przygotowało z tej okazji specjalną wystawę i degustację ekożywności oraz seminarium z serii "Zdrowa żywność dla szkół". Zorganizowało także końcową konferencję projektu GO GREEN ACROSS EUROPE.

Frekwencja podczas Targów była rekordowa. Duże zainteresowanie budziła także oferta ekożywności. Produkty do degustacji: ciasta, soki i wędliny przekazali uczestnicy Doliny Ekologicznej Żywności: Zakład Mięsny Wasąg, "Owocowe Smaki" Pana Antoniego Tudryna oraz Cukiernia Zaniewicz. Reprezentowali nas na specjalnym stoisku studenci z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz Panie: Teresa BorzęckaDanuta Sulowska. Przypominamy, że WSPA prowadzi obecnie Biuro DEŻ, kierowane właśnie przez Panią Danutę. Prelekcję o zdrowym żywieniu dzieci w wieku szkolnym oraz o ofercie produktowej dostępnej na naszym rynku wygłosiły Panie: Justyna Siwiela-Tomaszczyk, dietetyk dziecięcy z firmy VitaNutrica oraz Pani Elżbieta Janik-Tymińska, wlaścicielka sieci sklepów "Magiczny Ogród".

Konferencję podsumowującą projekt GO GREEN ACROSS EUROPE oraz panel ekspertów oceniających przygotowany w ramach projektu przewodnik poprowadziła Barbara Szymoniuk (koordynująca projekt).

Przewodnik ten, zatytułowany: "Jak promować proekologiczny styl życia i gospodarowania? Doświadczenia krajów partnerskich: Islandii, Finlandii i Niemiec." będzie wkrótce dostęny w wersji cyfrowej nieodpłatnie na stronach: www.dolinaeko.pl oraz www.ekolubelszczyzna.pl. O tym fakcie poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Więcej informacji o lubelskich Targach Edukacyjnych  można odnaleźć na stroniehttp://www.edukacja.targi.lublin.pl/aktualnosci

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">