" />

Relacja z EkoForum w Klementowicach

Autor: Biuro Prasowe DEŻ Data: 2013-06-18
W dniu 13. czerwca w Zespole Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja w Klementowicach odbyło się EkoForum „Ekologiczna żywność – dlaczego warto”.
EkoForum miało na celu przybliżenie działalności klastera Dolina Ekologicznej Żywności. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora Zespołu Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja w Klementowicach, Zbigniewa Turkowskiego. Powitał on wszystkich zgromadzonych oraz przypomniał historię szkoły i podkreślił jej znaczenie dla społeczności lokalnej.
 
W kolejnej części mogliśmy wysłuchać Teresy Borzęckiej, kierownika lubelskiego biura DEŻ, która przedstawiła sposoby promowania ekologicznej żywności. Szczególną uwagę poświęciła znaczeniu współpracy członków klastera w promocji eko-produktów. Justyna Siwiela, dietetyk kliniczny i właścicielka Poradni Dietetycznej VitaNutrica, omówiła wpływ właściwego odżywiania się na zdrowie, szczególnie młodych ludzi. Porównała również składniki pokarmowe zwykłej i ekologicznej żywności, opierając się przy tym na najnowszych badaniach.
 
Uczestnicy EkoForum wzięli też udział w panelu dyskusyjnym. Podczas rozmowy zgodnie podkreślano, że bezpośrednia sprzedaż eko-żywności z gospodarstwa znacząco wpłynie na jej jakość.  Pomoże również w popularyzacji produktów. Każdy z obecnych mógł także spróbować ekologicznych wyrobów oraz porozmawiać z ekspertami w zakresie żywienia i ekologicznego rolnictwa.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">