" />

Konferencja "Zdrowie na talerzu"

Autor: Danuta Sulowska Data: 2014-11-20
Dnia 19 listopada 2014 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się Konferencja "Zdrowie na talerzu" organizowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Krasnymstawie

Celem konferencji było podniesienie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania dzieci i młodzieży  w tym: rola  zbilansowanej diety w profilaktyce chorób oraz właściwy dobór składników diety. W tym celu do współpracy zaproszono Stowarzyszenie EkoLubelszczyzna oraz jedną z członkiń Panią Justynę Siwielę,dietetyczkę, właścielkę Centrum Edukacji Żywieniowej i Dietoterapii „VITA NUTRICA’’  w Lublinie, a także właściceli Ekologicznego Gospodarstwa z regionu, Państwa Dorotę i Jerzego Moń.

Uczestnikami konferencji byli koordynatorzy programu „Trzymaj Formę ‘’ z placówek szkolnych realizujących program , pracownicy odpowiedzialni za prowadzenie stołówek szkolnych i przedszkolnych , liderzy promocji zdrowia ze szkół realizujących programy prozdrowotne, także młodzież szkolna.

Szczególne podziękowania należą się Pani Bogumile Prymaczuk, która była głównym koordynatorem z ramienia PPIS a także Zarządowi KDK, który umożliwił organizację wydarzenia.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">