" />

Dolina Ekologicznej Żywności na Lubelskim Pikniku Naukowym

Autor: Karolina Franczak Data: 2018-10-16
W tym roku nareszcie pogoda sprzyjała i Lubelski Piknik Naukowy zgromadził w niedzielę 16. września liczne rzesze Lublinian, a także gości z innych miast, którzy rokrocznie przyjeżdżają do naszego miasta specjalnie na tę imprezę. Członkowie Doliny Ekologicznej Żywności oraz EkoLubelszczyzny tradycyjnie wzięli udział w Pikniku.

Na stoiskach Doliny Ekologicznej Żywnosci, Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna" i powierzchni Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej imprezę uświetnili:

Mistrz Pszczelarstwa, Pan Witold Nydza z rodziną (degustacje i prelekcje na temat właściwości bardzo bogatej oferty miodów),

Pan Sławomir Chmiel z ofertą produktów ekologicznych przygotowanych na bazie tegorocznych plonów z własnego gospodarstwa, w tym z żeń-szenia, dawnych zbóż (samopszy, orkiszu), topinamburu i ziół,

Pan Jarosław Woliński ze Słowiańskiego Grodu (prelekcje z pokazami na temat słowiańskiego oręża i rzemiosła) oraz

Pan Robert Niedziałek z ekipą z ośrodka Lubartowska 77, z animacjami, z wykorzystaniem gier planszowych i zręcznościowych oraz ekspozycją atrakcyjnych, artystycznych wyrobów pamiątkarskich z Lublina.

Wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas Pikniku na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur pragniemy serdecznie podziękować. Mamy nadzieję, że nasza "Ekologiczną Wyspa” sprostała Państwa oczekiwaniom oraz, że miło spędzili Państwo czas.

Do zobaczenia na kolejnej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki! 

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">