" />

Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym

Autor: dolinaeko Data: 2010-09-27
W niedzielę 26. września b.r. w Kazimierzu Dolnym, na błoniach przed Muzeum Przyrodniczym, odbyła się doroczna plenerowa wystawa płodów rolnych, produktów ekologicznych i tradycyjnych, połączona ze sprzedażą i degustacją.

W imprezie o nazwie "Święto Jesieni" uczestniczyli członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności: J.K.Sp. z o.o. Jasiołka, Zakład Mięsny Wasąg, Cukiernia Zaniewicz, Producent Miodu-Witold Nydza, Ekoland – Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi oraz Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna".Kazimierz przywitał nas piękną słoneczną pogodą oraz urokliwym widokiem lasów i pól przybierających jesienne barwy.
Licznie zgromadzeni Goście wystawy mogli próbować, podziwiać i zakupować owoce, warzywa, kwiaty, grzyby oraz domowe przetwory i wyroby tradycyjne, a także rękodzieło  artystyczne. Szczególną atrakcją była możliwość  bezpłatnego obejrzenia  ciekawych eksponatów Muzeum Przyrodniczego. Uczestnictwo w imprezie umilały kapele ludowe i występy zespołów z Kół Gospodyń Wiejskich.
Otrzymaliśmy zapraszenie do aktywnego udziału w kolejnych świętach: "Święcie Wiosny i Święcie Jesieni" w przyszłym roku.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">